O nás

Ponúkame Vám možnosť navštíviť našu chatu a prežiť v nej krásne chvíle oddychu v malebnom prostredí kysuckej prírody.

Celoročne poskytujeme ubytovanie pre maximálne 12 (pre rodiny s deťmi 14) osôb v piatich izbách, z ktorých každá izba ma samostatný vchod. Chata má celkom 3 poschodia.

Na najvyššom sú pre Váš oddych pripravené viaceré izby, dve jednoposteľové (s väčšou posteľou, ideálne pre páriky:)), jedna troj- a jedna štvor-posteľová. Postele sú nové a veľmi pohodlné. Samozrejmosťou je rádio na každej izbe. Taktiež tu nájdete aj kúpeľňú so sprchovacím kútom a samostatné WC.

O poschodie nižšie nájdete plne vybavenú kuchyňu s mikrovlnkou, chladničkou, sporákom, varnou kanvicou. Nechýba tu ani piecka na drevo, na ktorej sa dajú pripraviť originálne špeciality. Nájdete tu aj spoločenskú miestnosť s TV, satelitom a pohodlným sedením, jedáleň a ďalšiu 3- posteľovú izbu. Aj na tomto poschodí je kúpeľňa s vaňou a WC. Po náročnom dni Vám určite dobre padne sauna, alebo zápas v kalčete:).

Prízemie tvoria 2 izby,  v jednej môžete osláviť Vašu zaslúženú dovolenku posedením pri kozube a druhá je často využívaná ako „tanečná“:).

Najmä v lete si užijete dve vonkajšie terasy, pričom jedna je v lete krytá, takže sa dá využiť aj za nepriaznivého počasia. Nájdete tu aj krb s roštom, na ktorom sa dajú pripraviť vynikajúce grilované pochúťky. Pre zdatných kuchárov je k dispozícii aj veľký kotlík na guláš.

Vykurovanie chaty je zabezpečené drevom v kozube s prieduchmi po celej chate. Komu by bola aj napriek tomu zima, môže si zakúriť aj v elektrických radiátoroch, ktoré sú na každej izbe.

Okolo našej chaty vedie Bystrická cyklomagistrála, takže na svoje si prídu všetci milovníci bicyklovania, korčulovania, behania a v zime bežkovania. Na bicykloch môžete navštíviť napríklad orloj na Starej Bystrici, vodnú nádrž na Novej Bystrici, skanzen s historickou železnicou na Vychylovke, prírodovedeckú expozíciu v Krásne nad Kysucou a ďalšie atrakcie v okolí. Viac sa dozviete v tipoch na výlety. Pre tých, ktorí si bicykle doviezť nemôžu, vieme vybaviť v blízkom cykloobchode zapožičanie bicyklov za 5 € / bicykel /deň.